Aktualna sytuacja w lidze.. Nowi w lidze..

• autor: canarhinos, 2016-06-14 21:58

Do zakończenia sezonu 2015/2016 pozostała jeszcze do rozegrania jedna kolejka, jednak znamy już ostateczne rozstrzygnięcie w kwestii awansu, który wywalczyła drużyna Sanu Gorzyce. Wiemy również już kto wystąpi w następnym sezonie w roli beniaminków, spadkowiczów z II ligi oraz nazwy drużyn, których nie zobaczymy w następnym sezonie na ligowych boiskach w okręgówce. W rozwinięciu prezentujemy analizę sytuacji ligowej.

Do zakończenia rozgrywek jarosławskiej okręgówki pozostała jedna kolejka, jednak sprawa awansu i spadku z ligi jest już wyjaśniona. Mimo to drużyny ciągle walczą o zajęcie jak najwyższej pozycji w lidze. Niezwykle ciekawie zapowiada się walka o podium, z którego po słabej końcówce sezonu dość nieoczekiwanie spaść może sensacyjny beniaminek z Hureczka. Stanie się tak, gdy swój mecz wygra Pruchnik, bowiem Wólczanka zgranie trzy punkty za mecz z Tryńczą, a zawodnicy z Hureczka w ostatniej kolejce pauzują.

Wiadomo już, że mistrzem została drużyna Sanu Gorzyce, która za rok zagra w II Lidze Podkarpackiej juniorów starszych.

Z drugiej ligi do okręgówki spadły ekipy ze Świętego i Przeworska, co za tym idzie okręgówkę w tym sezonie opuści 4 drużyny - Wisłoczanka Tryńcza, San Jarosław, Syrenka Roźwienica oraz KS Wiązownica. Co prawda Wiązownica traci do Majdanu 3 oczka, ale ma gorszy bilans w bezpośrednim meczu, więc jest już pewna spadku.

Rozstrzygnięta jest już sprawa awansów z niższych lig. W następnym sezonie w roli beniaminków zobaczymy: Błękitnych Rudołowice, Pogórze Dubiecko, KS Kisielów oraz Zryw Młodów, które wygrały swoje grupy A-klas.

Oczywiście skład ligi może ulec zmianie, gdyby któraś z wymienionych drużyn postanowiła wycofać się z rozgrywek, jak miało to miejsce w innych sezonach. Z naszych informacji wynika jednak, że liga w następnym sezonie będzie liczyć 14 zespołów i wszystkie wymienione drużyny zgłosiły chęć udziału w rozgrywkach. Ostateczny skład okręgówki poznamy jednak dopiero początkiem lipca.

Tak przedstawia się lista drużyn, które wystąpią w następnym sezonie na boiskach Ligi Okręgowej juniorów starszych:

San Gorzyce - awans do II Ligii

1. Sanoczanka Święte – spadkowicz z II Ligi Podkarpackiej